Dünya Şampıyonası Bilmecesi

Dünya şampiyonasını ne kadar iyi tanıyorsun?

Buradaki bilmece ile birlikte futbol bilgisine biraz zevk katmak istiyoruz arkadaşlar. Bilmece sayesinde dünya kupası hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu ve dolayısıyla futbol tarihini ne kadar iyi bildiğinizi test edebilirsiniz.

1930 yılından beri dört yılda bir düzenlenen bu turnuvanın her seferinde tekrardan futbol tarihi yazılmakta ve bir takım dünyanın birincisi ünvanını kazanmakta. Önümüzdeki turnuvaya da her zamanki gibi büyük futbol ulusları katılma şansını elde ettiler, heyecanla kimin zaferi elde edeceğini bekleyeceğiz.

Bilmecemizde bütün dünya şampiyonlarını ve ikincileri, yani final maçına çıkan iki takımı bilmeniz gerekiyor. Bu şekilde uzmanlık bilgilerinizi buraya dökebileceksiniz. Bol eğlenceler dileriz!

Start butonuna tıklamanızla birlikte bilmece süreniz başlayacaktır. Sadece takımları doldurmanız gerekiyor boş kutunun içerisine. Bu bilmecede sadece tek kutu var, Start’a basmanızla birlikte açılacaktır. Girdiğiniz ülke ismi tabloda varsa eğer, o zaman alt kısma otomatik olarak yeşil renkle yerleşecektir.

Toplam üç dakikanız var bilmecemiz için.

Önceki seneler hakkında neler biliyorsunuz? Çocukluğunuzdaki dünya kupalarını kimler kazanmıştı? 2010’da hangi takım sürpriz yaptı? 1966 yılında neler olmuştu? Bu soruları da bilmeceden önce araştırabilirsiniz isterseniz.

Bunun haricinde 1930’a kadar bilginiz var mı? 2. Dünya Savaşı öncesindeki zamanlarda kimler kazanmıştı bu turnuvaya?

Önümüzdeki dünya kupası 2022 yılında Katar’da düzenlenecektir. Türkiye ev sahipliği yapmak için büyük çabalar sarf etmekte fakat şimdiye kadar maalesef ev sahipliği kazanamadı. Ülkemiz için de ileri zamanda en iyi dileklerimizi bu şekilde belirtelim.