Avrupa Futbol Şampiyonası – Bilmece – Zor

Bu şampiyonayı ve tarihini ne kadar iyi biliyorsun?

Avrupa futbol şampiyonası hiç şüphesiz bizim açımızdan da en önemli turnuvalardan birisidir. Ülkeler arasındaki turnuvalarda zaten iki kulvarımız var, biri dünya, diğeri ise Avrupa şampiyonası. Haliyle dünyanın en büyük futbol ulusları Avrupa’da oldukları için bu turnuvanın önemi çok büyük.

İlk olarak 1960 ve 1964 yıllarında düzenlenen bu turnuva, zamanında farklı bir isim ile düzenleniyordu. Türkiye’nin de birkaç kez katıldığı bu turnuvada en güzel yılı 2008 yılıydı, üçüncü olduğumuz zamanları çoğumuz hatırlıyor olabiliriz.

Bilmecemiz içerisinde daha da geriye gideceğiz ve şampiyonanın ilk senelerine kadar ineceğiz. Bu şekilde siz de bilgilerinizi test edebilirsiniz. Hepinize bol eğlenceler diliyoruz!

Zor olan bu bilmecemizde öncelikle START butonuna tıklamalısınız. Ardından kutulara şampiyonu ve ikinciyi yazmanız gerekiyor, yani final maçına çıkan iki takımı. Eğer doğru cevabı verdiyseniz kutuya, o zaman otomatik olarak bir sonraki kutuya yönlendirecek sizi. Yanlış cevapta bir değişiklik olmayacak.

Toplam 3 dakikanız var bilmeceyi çözmeniz için.

2020 yılında düzenlenecek olan şampiyona Avrupa ve Asya’nın 12 farklı şehrinde oynanacak. Nefes kesen mücadelelere sahne olan bu şampiyonanın her seferinde kazananla birlikte yeni bir futbol tarihi yazılmakta. Yeni futbolcular parlamakta ve uluslararası futbol arenasında büyük coşkular, kutlamalar olmakta.

Bu bilmecede bilgilerinizin ne kadar geriye gittiğini test edebilirsiniz. Sadece siz değil, arkadaşlarınızla birlikte de çözebilirsiniz bulmacamızı!

Bu bulmaca çok zor geldiyse buradan basit olanına ulaşabilirsiniz!